Karp ważniejszy niż dzieci?

Można odnieść wrażenie, że z roku na rok karp nabiera coraz więcej cech ludzkich.

W 2011 roku prokurator generalny Andrzej Seremet wydał zarządzenie, w którym opisywał, kto i jak może zabić karpia w wieczór wigilijny. Miało to ułatwić prokuratorom prowadzenie śledztw przeciwko tym, którzy nieHUMANitarnie obchodzą się z rybami. W tym roku kolejne rewelacje. Towarzystwo Przyjaciół Ryb „Pan Karp" opracowało „Arkę dla karpia", która służy do transportu ryby.

„Wielokrotnie zarzucano producentom i handlowcom złe obchodzenie się z żywą rybą. Dlatego podjęliśmy badania i konsultacje by wypracować najlepszą metodę transportu karpia (...)" – komentuje ten wynalazek Wacław Szczoczarz, rytwiański hodowca karpia.

Podsumowując – jeśli nieludzko traktujesz karpia, w pogotowiu jest cały sztab prokuratorów, z prokuratorem generalnym na czele, by sprawiedliwości stało się zadość. Gdzie jest wymiar sprawiedliwości, gdy w Polsce zabija się nienarodzone dzieci? Sztab prokuratorów do tej pory na wszelkie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które składaliśmy (Fundacja Pro – Prawo do życia), odpowiadał odmową wszczęcia śledztwa.

„Złe obchodzenie się z żywą rybą" motywuje ludzi do walki z takim procederem. Czy złe obchodzenie się z żywym człowiekiem, nie powinno motywować jeszcze bardziej?

Mówi się, że dzieci i ryby głosu nie mają. W Polsce znalazło się wielu takich, którzy chcą być głosem ryb. Dołącz do nas, by być głosem dzieci!

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • gut
  18.12.2013 13:21
  Mega hipokryci i oszołomy - stawiać rybę wyżej niż człowiek - odpowiedzą za to przed Bogiem, ci faryzeusze.
 • k
  18.12.2013 13:50
  Ciekawy artykuł na temat: http://www.pch24.pl/karp-truchleje-,19931,i.html
 • NN
  18.12.2013 15:49
  Myślę, że dbanie o dzieci nie wyklucza humanitarnego zabijania karpia? Przecież to nie jest tak trudny wybór? Albo człowiek ma wyżesze uczucia albo nie.
 • Verdi
  18.12.2013 18:04
  Lepiej by było, gdyby ludzie i ryby oddali głos swemu Stwórcy i nie mędrkowali co ważne i nieważne. Każdy ma swoją działkę, jedni bronią dzieci, drudzy starszych, a trzeci... ryby. Każdy jest potrzebny i winien wypełniać swoją misję. Nie wszyscy mamy tyle samo talentów. Pozwólmy innym uwrażliwiać świat na cierpienie zwierząt, a my czyńmy, co do nas należy, walczmy o człowieka. Nie pysznijmy się ważniejszą funkcją, tylko róbmy swoje. Pycha nikogo nie zawiodła do Nieba.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.