Proaborcjonistki pikietowały katedrę w Bolonii

Grupa feministek i antychrześcijańskich aktywistów pikietowała w poniedziałek katedrę w Bolonii.

Można się zastanawiać, przeciw czemu właściwie był ten protest, skoro we Włoszech obowiązuje prawo, przewidujące bezpłatne aborcje na życzenie do 12. tygodnia ciąży dla kobiet pełnoletnich i za zgodą sądu dla nieletnich. Otóż kamieniem obrazy jest postawa włoskich ginekologów. 80 proc. z nich odmawia bowiem wykonywania aborcji ze względów moralnych. W niektórych regionach odsetek ten sięga 91 proc. A np. w Neapolu nie ma wśród lekarzy nikogo, kto by chciał zabijać nienarodzonych.

Stan ten tak rozsierdził proaborcjonistów, że domagają się odebrania lekarzom klauzuli sumienia. Inaczej mówiąc, chcą, by lekarze byli zmuszani przez prawo do zabijania nienarodzonych dzieci. Dodatkowym powodem pikiety była porażka w Parlamencie Europejskim tzw. raportu Estreli. Dołączony do niego projekt rezolucji uznawał aborcję za prawo człowieka, postulował dostęp do niej dla nastolatek bez zgody rodziców. Krytykował też klauzulę sumienia i domagał się obowiązkowej edukacji seksualnej dla uczniów szkół podstawowych.

«« | « | 1 | » | »»
 • RN
  20.12.2013 09:48
  Jest jednak nadzieja. Jest to kolejny przykład na to, że zwykli obywatele (włoscy ginekolodzy w tym wypadku)mają znacznie więcej rozsądku niż stanowiący prawo w tzw. wysoko cywilizowanych krajach. Celowo napisałem "tzw." bo co to za wysoka cywilizacja, która pozwala zabijać bezbronnych. Rozwój technologiczny to za mało, żeby uznać kraj za cywilizowany. Hitlerowskie Niemcy były bez wątpienia jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie krajów w tamtym czasie.
 • tjz6
  20.12.2013 12:38
  Takie newsy bardzo budują. Dają nadzieję, że jesteśmy w stanie powstrzymać szaleńców, którzy chcą nam narzucić swą wolę. Szkoda tylko, że nie są pdawane do publicznej wiadomości i muszą być rozprowadzane w drugim obiegu, jak za czasów komuny.
 • Andi
  20.12.2013 13:07
  Tak gwoli scislosci..pokazana na zdjeciu bazylika sw. Petroniusza nie jest katedra Bolonii!!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.