2 mln dolarów za śmierć matki podczas aborcji

Media na świecie niemal kompletnie przemilczały wiadomość o tym, że największa aborcyjna organizacja Planned Parenthood zgodziła się zapłacić 2 mln dolarów odszkodowania za śmierć kobiety, która nastąpiła na skutek wcześniej dokonanej przez nią aborcji.

Do zdarzenia doszło 2 lata temu w jednej klinik aborcyjnego giganta w Chicago. Młoda Afroamerykanka, Tonya Reaves zmarła w wyniku krwotoku, do jakiego doszło po tzw. późnej aborcji. Zarządzający placówką czekali 5 godzin, zanim wezwali karetkę do umierającej dziewczyny. Według ekspertów, ta właśnie zwłoka oraz brak fachowej pomocy ze strony aborterów spowodowały, że nie udało się uratować 24-letniej kobiety.

Sądowa ugoda w sprawie o spowodowania śmierci w wyniku zaniedbania zakłada, że Planned Parenthood stanu Illinois, Northwestern Memorial Hospital i Fundacja Northwestern Medical Faculty wypłacą synowi zmarłej kobiety 2 mln dolarów zadośćuczynienia. Chłopiec otrzyma pieniądze w ratach wypłacanych przez kilka lat, począwszy od dnia, kiedy ukończy 18 rok życia. Nie nastąpi to wcześniej niż w 2029 roku. Osierocone dziecko ma obecnie 3 lata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Stanisław_Miłosz
  12.02.2014 16:09

  Niestety, wypadki się zdarzają, gdzie drwa rabią, tam wióry lecą:

   

  http://wpolityce.pl/artykuly/74066-to-wydarzylo-sie-naprawde-we-wroclawskim-szpitalu-przeznaczone-do-aborcji-dziecko-z-zespolem-downa-urodzilo-sie-zywe-wowczas-lekarze-zaczeli-je-ratowac

   

  Obawiam się że jednak w tym przypadku wypadku odszkodowania*/ nie będzie. Tu jest Polska, nie Ameryka. Tu sądzą resortowe dzieci. Tu sprawiedliwość tylko po śmierci. No, chyba że sąd sądzi nie murzyna, a inne resortowe dziecię. Wtedy nie wypada, by swój swego kąsał.

   

   

  */ Odszkodowania za niedobicie podejrzanego o Downa płodu.

   

  PS..

  Pytanie do Redakcji:

  Gdzieś wcięło tę wiadomość:

  http://info.wiara.pl/doc/1879762.85-proc-przemocy-domowej-poza-rodzinami-opartymi-na-malzenstwie
  http://gosc.pl/doc/1879762.85-proc-przemocy-domowej-poza-rodzinami-opartymi-na-malzenstwie
  http://kosciol.wiara.pl/doc/1879762.85-proc-przemocy-domowej-poza-rodzinami-opartymi-na-malzenstwie

  To już tak na zawsze?

   

 • gut
  12.02.2014 19:10
  Kultura Śmierci.
 • Paweł
  12.02.2014 20:14
  Ciekawe, czy ta kobieta żałowała za swoja zbrodnie przed śmiercią?
 • tjz6
  13.02.2014 12:49
  A za uśmiercenie Mu braciszka lub siostrzyczki nie dostanie zadośćuczynienia?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.