Starość nie jest klęską, ale powołaniem

„Błogosławieństwo długiego życia”. Taki tytuł nosić będzie spotkanie Ojca Świętego z osobami starszymi z całego świata, przygotowywane na niedzielę 28 września w Watykanie.

Organizuje je Papieska Rada ds. Rodziny. Jej przewodniczący, abp Vincenzo Paglia, rozmawiał o programie tego „dnia dziadków” z Papieżem, który przyjął go 23 czerwca na audiencji. Franciszek odprawi dla jego uczestników Mszę na placu św. Piotra.

Jak wyjaśnił szef watykańskiej dykasterii ds. rodziny, przedstawiając projekt spotkania, wychodzi się z założenia, że „starość nie jest klęską, ale powołaniem”. W naszych czasach przeciętne życie ludzkie trwa dłużej i należy za to dziękować Bogu, ale brakuje nam pogłębionej refleksji na ten temat. Nie ma w tym względzie odpowiedniej polityki ani tym bardziej kultury. Poprzez dzień osób starszych w Watykanie należy zwrócić wszystkim uwagę na znaczenie tego okresu egzystencji człowieka, podkreślając, że osoby starsze mają być nie tylko przedmiotem troski, ale też podmiotem nowej perspektywy życia. Należy zatem przemyśleć na nowo ich zaangażowanie w świecie i w Kościele – wskazał abp Paglia. Przypomniał ich rolę w przekazywaniu wiary i kultury, jak też zadanie modlitwy, na którą w starszym wieku ma się więcej czasu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.