Ujawnić prawdę o in vitro!

Opinię publiczną poruszyła ostatnio sprawa odmowy aborcji u kobiety, której dziecko - jak się okazało, chore - poczęte zostało metodą in vitro. W związku z tym powstała petycja o wprowadzenie kontroli i wszystkich ośrodków stosujących w Polsce metody in vitro oraz ujawnienie informacji, dotyczących ich działalności.

"Wnosimy o jak najszybsze wprowadzenie kontroli oraz stałego dozoru medycznego wobec wszystkich ośrodków stosujących w Polsce metody „in vitro” oraz o:

1. Poinformowanie opinii publicznej, ile dzieci w Polsce poczętych in vitro zostaje abortowanych z powodu wykrytych podczas badań prenatalnych wad płodu, a ile rodzi się chorych.

2. Pełny dostęp do informacji, co się robi z tzw. nadliczbowymi embrionami oraz czy stosowana jest selekcja i według jakich kryteriów.

3. Wprowadzenie obowiązku podejmowania przez ośrodki wspomaganej prokreacji pełnej opieki okołoporodowej nad swoimi pacjentkami i ich dziećmi oraz dalsze monitorowanie ich zdrowia.

4. Zobowiązanie ośrodków stosujących zapłodnienie pozaustrojowe do podejmowania odpowiedzialności za zdrowie i życie pacjentki oraz jej dziecka w przypadku wystąpienia powikłań lub wad rozwojowych.

5. Poinformowanie społeczeństwa, jakie koszty leczenia chorych dzieci z programu „in vitro” ponosi NFZ, czyli wszyscy podatnicy (inicjatorzy petycji podają, że do rządowego programu in vitro zakwalifikowano 8685 par, uzyskano 2559 ciąż, a dzieci urodziło się tylko 214. Koszt dla podatników wyniósł 72,4 mln złotych).

Wniosek z podpisami osób wspierających zostanie złożony do: ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia Tomasza Latosa i prezesa samorządu lekarskiego Macieja Hamankiewicza.

Więcej informacji i możliwość podpisania petycji - na stronie Citizengo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Jestem pro life!
  21.07.2014 12:19
  Proponuje ustalić jakis wiek np 65 lat i dokonywać eutanazji w ramach zmniejszenia i skrócenia cierpień... Przeciez starość tak boli! Zadecydujmy za kogos ile ma żyć, przeciez jak chory, a co gorsza cierpiący, to do niczego nie przydatny taki człowiek, jak przysłowiowy wrzód na tyłku. Mysle wiec ze takie masowe działania skracania cierpienia beda jedyna droga do wolności:)

  Drugi aspekt to całkowita sterylizacja, w zasadzie jak tylko sie młody człowiek znajdzie w wieku reprodukcyjnym... Tym sposobem zniknie pojęcie reprodukcji juz za kilkanaście lat, a przyjmując ze wdrożone zostaną obie drogi- za 65 lat ostatni człowiek na ziemi wypije arszenik :)
  Zobaczcie jakie to proste! Nikt juz wiecej nie bedzie musiał cierpieć!
 • hrabia
  21.07.2014 14:05
  W polskim "Klechistanie" kazdy powinien pod kara wiezienia odmawiac przez caly dzien rozaniec po rozancu. Stajemy sie powoli europejskim Iranem.
 • polak
  21.07.2014 16:45
  jak czytam te komentarze to mam wrażenie że przy komputerach siedzą sami idioci.
 • LIDZIA
  23.07.2014 14:23
  cHCĘ ZWRÓCIĆ WUAGĘ WSZYSTKICH NA WAŻNĄ PRZYCZYNĘ BEZPŁODNOŚCI JAKĄ SĄ SZCZEPIENIA OCHRONNE. Polecam obejrzenie wywiadu z doktorem Jerzym Jaśkowskim http://www.youtube.com/watch?v=b3Wd2_vCOKU#t=238
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.