Hiszpania: świętuj macierzyństwo

W Hiszpanii pierwsza niedziela maja jest Dniem Matki. Międzynarodowa platforma Kobiety Świata (Women of the World) proponuje, aby spędzić go inaczej, a mianowicie pod hasłem: “Celebruj macierzyństwo”.

Do akcji włączyło się wiele organizacji z Hiszpanii i z innych krajów, w tym m.in. Profesjonaliści na rzecz Etyki, Woman Attitude i Femina Europa. Tegoroczna kampania proponuje, aby świętować Dzień Matki inaczej niż zwykle. Organizatorzy apelują do wszystkich matek, aby umieściły na portalach społecznościowych zdjęcie rąk wszystkich członków rodziny (hastag #CelebrateMotherhood) oraz napisały, co najbardziej podoba się im w byciu matką. “Celem kampanii jest szerzenie radości i wartości  macierzyństwa”, podkreślają organizatorzy.

Platforma Kobiety Świata (Women of the World) powstała w oparciu o Międzynarodową deklarację, którą poparło blisko 150 organizacji pozarządowych z 47 krajów świata oraz 17 tys. kobiet z 72 krajów z pięciu kontynentów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.