Cenzura ws. handlu organami abortowanych dzieci

Informowaliśmy wczoraj o skandalu, jaki wybuchł w USA po ujawnieniu, że tamtejsza największa organizacja aborcyjna Planned Parenthood oferowała na sprzedaż organy dzieci zabitych w jej klinikach. Ile czasu poświęciły na tę aferę największe amerykańskie sieci telewizyjne? 39 sekund - pisze newsbusters.com. Ważniejszy okazał się np. Disneyland w Szanghaju.

Dziennikarka Newsbusters sprawdziła w sumie 9,5 godziny dzienników telewizyjnych, które ukazały się po wybuchu afery. Okazało się, że ABC, CBS, CNN i MSNBC, a także sieci hiszpańskojęzyczne MundoFox, Telemundo i Univision, w ogóle nie poinformowały o tej sprawie. Jedynie NBC poświęciło jej 39 sekund, nie emitując jednak kompromitującego nagrania ukrytą kamerą, ani nawet go nie cytując. Prezenterka przekazała za to widzom oficjalne stanowisko Planned Parenthood, wedle którego chodziło o w gruncie rzeczy bezinteresowne przekazanie tkanek na potrzeby badań naukowych, a pieniądze, o których mówi wysoka przedstawicielka PP, to tylko koszty logistyczne.

Przeczy temu David Daleiden, szef organizacji Center of Medical Progress (Centrum na rzecz Postępu Medycznego), której dziennikarze przez 3 lata prowadzili śledztwo w sprawie handlu organami nienarodzonych dzieci. Cytuje ulotkę firmy biomedycznej StemExpress, która jest jednym z głównych odbiorców fragmentów ciał martwych dzieci z klinik Planned Parenthood i która zachęca te kliniki do przekazywania jej tkanek, aż czterokrotnie sugerując w krótkiej ulotce, że oznaczać to będzie dla klinik korzyści finansowe. Daleiden twierdzi, że organizacja Planned Parenthood może z łatwością zarobić rocznie 100 tys. dolarów na sprzedaży organów nienarodzonych dzieci, uśmierconych w jej placówkach.

Newsbusters przypomina, że wielka trójka amerykańskiej telewizji (ABC, NBC i CBS) nie po raz pierwszy zamiata pod dywan fakty niewygodne dla proaborcyjnego lobby. W 2013 r. stacje te usiłowały zamilczeć skandal wokół „domu horrorów” aborcjonisty z Filadelfii dr. Kermita Gosnella. Poinformowały o tej sprawie dopiero po 56 dniach (!) i po fali krytyki z listami od oburzonych członków Kongresu włącznie.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • mastera
  16.07.2015 14:44
  Miłosierny Ojcze. Okaż swą łaskę i nawróć serca tych biednych ludzi.
 • martinus-iviensis
  16.07.2015 15:06
  Pomyślmy teraz: o ile mniej aborcji by dokonywano na świecie - szczególnie w Polsce i innych krajach o silnej podbudowie tradycji chrześcijańskich - gdyby dostępność informacji tego typu była powszechna? Wyobrażają sobie Państwo zbulwersowanych dziennikarzy i prowadzących najważniejsze serwisy informacyjne polskich stacji tv, mówiących z przejęciem o takiej aferze? W obecnej sytuacji to niemożliwe. Ale można to zmienić! Jakże wielu ludzi postrzega rzeczywistość wokół siebie jedynie przez pryzmat ogólnej atmosfery medialnej? Ileż moglibyśmy zdziałać wyrywając ludzi z telewizyjnego marazmu? Walkę z każdym złem (czy byłaby to aborcja, in vitro) należy zaczynać od skonfrontowania go z prawdą i odrzucenia wszelkich manipulacji; ukazania go w pełnym świetle! Budźmy ludzką świadomość, walczmy z kłamstwem i propagandą, a haniebne prawa i postulaty stracą podstawę społeczną. Módlmy się o PRAWDĘ!
 • K.
  16.07.2015 16:02
  Planned Parenhood - gratuluję! Naziści to przy was leszcze!
 • agnieszka
  16.07.2015 17:40
  Najbardziej popularna stacja TV obecnie jest Fox News, i to juz od ladnych paru lat. Cieszy sie najwiekszym zaufaniem widzow, jej programy sa zwykle na pierwszym miejscu w poszczegolnych przedzialach czasowych. " Wielka trójka amerykańskiej telewizji (ABC, NBC i CBS)" ? To nie sa prawidlowe informacje! I na Fox News czoraj caly dzien o tym mowiono,na wszystkich programach. Jest to stacja o konserwatywnym nastawieniu, w przeciwienstwie do bardzo liberalnych ABC, CNN, MSNBS, CBS i calej reszty.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.