Czworaczki 65-letniej matki wypisane ze szpitala

Czworaczki, urodzone przedwcześnie przez 65-letnią Niemkę trzy miesiące temu, zostały wypisane ze szpitala. Wszystkie dzieci ważą już po 2,5 kg, a ich stan będzie nadal monitorowany - poinformowali w czwartek lekarze berlińskiego szpitala Charite.

Dzieci - dziewczynka Neeta i jej bracia Dries, Bence i Fjonn - urodziły się przez cesarskie cięcie 19 maja, w 26. tygodniu ciąży. Ich matka, Annegret Raunigk, jest prawdopodobnie najstarszą kobietą, która kiedykolwiek urodziła czworaczki.

Raunigk jest emerytowaną nauczycielką rosyjskiego i angielskiego. Oprócz czworaczków ma już 13 dzieci, w wieku od 10 do 44 lat, z pięcioma mężczyznami. Tym razem poddała się na Ukrainie implantacji zarodków powstałych drogą zapłodnienia in vitro z pochodzących od dawców komórek jajowych i plemników. W ten sposób stała się matką łącznie 17 dzieci, a ma także siedmioro wnucząt.

Koszty sztucznego zapłodnienia metodą in vitro kobiet w wieku do 45 lat pokrywają niemieckie kasy chorych. Natomiast sztuczne zapłodnienie obcymi komórkami jajowymi jest w Niemczech zakazane.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIEMCY, ZDROWIE

 • ble
  20.08.2015 22:22
  Ta kobieta nie jest matką tych dzieci, jest surogatką. I bardzo wysoko prawdopodobne, że te dzieci nie są rodzeństwem i na pewno nie są rodzeństwem dzieci tej kobiety. Są właściwie znikąd i można tylko się modlić, by naprawdę miały szansę dziękować tej kobiecie za życie.
 • Filip
  21.08.2015 00:42
  Ta kobieta zdaje się być strasznie nienasycona żeby nie powiedzieć nienormalna? Dla mnie to jakaś masakra...
 • N7fan
  21.08.2015 01:47
  Matka? Jaka tam matka, tym razem to tylko i wyłącznie stara surogatka czyichś dzieci, tyle że tym razem pozostawionych jej na wychowanie.
 • Traper
  21.08.2015 13:03
  Egoizm? Może... A co, gdyby się okazało, że ma takie dziwaczne hobby: będąc zdrową i dobrze usytuowaną osobą postanowiła dać szansę narodzenia niechcianym, nadliczbowym zarodkom?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja