Jest wyrok w głośnej sprawie obrońców życia

Jacek Kotula i Przemysław Sycz zostali w apelacji uwolnieni od zarzutu zniesławienia Szpitala Pro Familia w Rzeszowie. Ich protesty przeciwko zabijaniu w tej placówce chorych nienarodzonych dzieci pozostają więc pod ochroną wolności słowa i wypowiedzi.

Zniesławienie - zdaniem oskarżenia - miało polegać na tym, że Kotula i Sycz pikietowali przed szpitalem i w innych miejscach miasta, a także informowali, że szpital zabija chore dzieci, decydując się na tzw. aborcje eugeniczne. W pierwszej instancji zostali za to ukarani, jednak w drugiej sąd stwierdził ich niewinność.

Obrońcą oskarżonych był adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris. Jak głosi oświadczenie instytutu, szpital, w szczególności korzystający ze środków publicznych pochodzących z podatków, powinien liczyć się z krytyką dokonywania w nim aborcji, która jest ważnym tematem debaty publicznej. Jacek Kotula i Przemysław Sycz nie dopuścili się zatem zniesławienia szpitala a ich ostra, czasem wstrząsająca kampania, nie przekroczyła granicy, chronionej Konstytucją i Europejską Konwencją Praw Człowieka, wolności słowa.

Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»
 • tantkiewicz
  22.12.2015 14:18
  Chwała Panu! Stanęli po stronie PRAWDY i zwyciężyli. Bierzmy z nich przykład i nie lękajmy się lecz opowiadajmy się zawsze po stronie prawdy.
 • Stanisław_Miłosz
  23.12.2015 15:17
  Może nie był telefonu od Nadsędziego z Czerskiej (Mocno teraz zajętego walką o byt - ba, o przetrwanie! - organu Judzenia Cajtung) lub Rewizora na gubernię polską z Bardzo Ważnej Fundacji (Pod sankcją pały antysemityzmu nie mającej nic wspólnego z Fundatorami Bez Narodowości), wiec sędziowie nie wiedząc jak się zachować, zachowali się przyzwoicie? Czyli w zgodzie z prawdą, prawdą o języku, prawdą o biologii, prawdą o obywatelskich nie tylko prawach, ale i powinnościach, w tym powinności głoszenia prawdy.

  A swoją drogą, do jakiego stanu ogłupienia wieloletnią tresurą zostaliśmy dopraowdzeni, że cieszymy się z tego, że sąd (sic - SĄD!) zawyrokował, że ABORCJA TO ZABICIE, prawda? Gdyż inaczej moglibyśmy tego nie wiedzieć lub mieć wątpliwości i w błędzie trwać.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.