Republikanie najbardziej pro life w historii

Amerykańscy republikanie przyjęli w poniedziałek nowy program, najbardziej w historii tej partii idący w stronę ochrony rodziny i życia nienarodzonych.

W programie, przyjętym podczas trwającej od poniedziałku konwencji Partii Republikańskiej (GOP) w Cleveland, zapisano oficjalne stanowisko polityczne partii na kolejne cztery lata. Nie jest to wiążący dokument, ale jego celem jest ukierunkowanie tworzenia prawa przez republikanów na każdym szczeblu władzy.

Dotychczas nie było programu, który byłby tak pro life jak obecny - uważa organizacja pro life Susan B. Anthony List.

Partia Republikańska po raz kolejny wyraziła sprzeciw wobec "małżeństw" osób tej samej płci, a także przeciw dowolnemu wyborowi publicznych toalet przez transseksualistów.

"Dzieci wychowywane w tradycyjnych domach z dwojgiem rodziców wydają się fizycznie i emocjonalnie zdrowsze, wydają się rzadziej zażywać narkotyki i spożywać alkohol, wydaje się, że rzadziej biorą udział w przestępstwach lub zachodzą w ciąże pozamałżeńskie" - głosi program republikanów.

Kandydat GOP w wyborach prezydenckich Donald Trump, który twierdzi, że ma silne poparcie społeczności gejowskiej, zapewnił transseksualną celebrytkę Caitlyn Jenner, że sama może zdecydować, z której toalety chce skorzystać w jego nowojorskim wieżowcu Trump World Tower. Ponadto według Trumpa przepisy z Karoliny Północnej, które nakazują osobom transseksualnym używanie tej toalety, która odpowiada płci zapisanej w ich aktach urodzenia, wywołały niepotrzebne konflikty.

Niemniej republikanie w poniedziałek skrytykowali administrację prezydenta Baracka Obamy za wydanie nakazu zapewnienia transseksualnym uczniom możliwości dowolnego wyboru toalety. GOP stwierdziła, że jest to nielegalne, niebezpieczne i ignoruje kwestie prywatności.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg