"Nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany przepisów dot. aborcji"

Obecnie nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany ustawy aborcyjnej - zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas. Przypomniał, że rząd pracuje nad programem wsparcia dla rodzin, które wychowują chore dzieci.

O ewentualne zmiany przepisów aborcyjnych pytały w czwartek posłanki PO: Monika Wielichowska i Joanna Mucha.

"Obecnie nie są prowadzone żadne prace zmierzające do zmiany obowiązującej ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" - odpowiedział Pinkas. "Nie są prowadzone żadne prace" - podkreślił.

Powiedział, że w najbliższym czasie zostanie przedstawione sprawozdanie z wykonywania tej ustawy za 2015 r.

Poinformował, że w czwartek odbywa się trzecie posiedzenie zespołu merytorycznego powołanego przez premier Beatę Szydło, którego celem jest przygotowanie rządowego projektu wsparcia dla rodzin - "Za życiem".

Pinkas dodał, że zostaną przeprowadzone analizy, w jakich przypadkach dokonuje się legalnej terminacji ciąży. "Oczywiście mamy zgrubną informację, ale ta informacja będzie pogłębiona poprzez prace konsultantów krajowych z zakresu ginekologii" - powiedział.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Gość
  20.10.2016 12:55
  A dlaczego nie są prowadzone? Jeśli się odrzuca dobry projekt, to trzeba mieć leszy. A tu odrzucono projekt bez dyskusji merytorycznej i pozostała nicość. To nie jest w porządku... to hipokryzja i tchórzostwo, dla obrony własnych stołków. Wstyd.
 • usatysfakcjonowana
  20.10.2016 13:15
  Prace prowadzone są jak należy:
  1/ program wsparcia dla rodzin
  2/ analiza "pogłębiona poprzez prace konsultantów krajowych z zakresu ginekologii".
 • Gość
  20.10.2016 22:29
  usatysfakcjonowana gadać to można jeszcze długo, tylko z tego nic nie wynika, a Twoje słowa nie są potwierdzone...bo to też tylko propagandowe słowa.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.