USA: Aborcja przyczyną 25 proc. śmierci, użycie broni palnej - 1,5 proc.

W Stanach Zjednoczonych co czwarta umierająca osoba jest ofiarą aborcji - alarmuje portal pro-life lifenews.com. Odwołując się do statystyk amerykańskich federalnych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), informuje też, że każdego roku w kraju umiera ok. 2,7 mln osób, śmierć 1,5 proc. z nich jest skutkiem przestępstw i wypadków z użyciem broni palnej.

Rocznie w Stanach Zjednoczonych umiera ponad 2,7 mln osób - wynika ze raportów amerykańskich federalnych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). Jak alarmuje portal pro-life lifenews.com, dane te nie uwzględniają liczby dzieci zabijanych wskutek aborcji - a tych w USA dokonuje się (według niepełnych szacunków) co najmniej 920 tys. rocznie. Bo zsumowaniu tych danych okazuje się, że ok. 25 proc. osób umiera rocznie w Stanach Zjednoczonych właśnie wskutek tzw. "przerwania ciąży".

Z kolei w następstwie dramatycznych przestępstw i wypadków z użyciem broni palnej rocznie, które wstrząsają opinią publiczną, traci życie ok. 38 tys. osób rocznie - ok. 1,5 proc. wszystkich umierających, według oficjalnych statystyk CDC.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

  • maryja!
    08.03.2018 17:44
    UNDP prognozuje, że w 2050 r. Chiny będą miały niewiele mniej ludności niż dzisiaj ok. 1,35 mld, a Indie zyskają kolejne 400 mln - 1,7 mld. Dramatyczne jest to, że co jakiś czas pojawiają się raporty (tj. np. Bomba demograficzna czy Raport Klubu Rzymskiego) wzywające do dbałości o tzw. zdrowie reprodukcyjne, które zabija zastępowalność pokoleń, a przede wszystkim miłość wśród ludzi. Raporty te ostrzegają przed klęską głodu spowodowaną nadmiernym przyrostem naturalnym. Komuś tak sceptycznemu można odpowiedzieć tylko, że sprawiedliwy podział dóbr i usług i prowadzona z rozwagą redystrybucja zapobiega nadmiernemu wzrostowi gospodarczemu, a jednocześnie ułatwia możliwość przeżycia jednostkom i rodzinom zagrożonym głodem. Poza tym wzrost gospodarczy zmniejsza ubóstwo. Problem nie zależy więc od wielkości produkcji, ale od wielkości serca i rzeczywistej świadomości ekonomicznej przed stawianym ponad człowiekiem zyskiem.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.