Załóż rodzinny dom dziecka w Warszawie

13.05. Warszawa (PAP/media) - Stolica szuka w całej Polsce rodziców do rodzinnych domów dziecka. Wśród warszawiaków chętnych znaleźć nie może. Kandydatom oferuje mieszkanie i sfinansowanie specjalistycznych kursów, informuje "Życie Warszawy".

Zakładanie rodzinnych domów dziecka kuleje, nie ma chętnych na zawodowych zastępczych rodziców, przyznaje Karolina Malczyk-Rokicińska, pełnomocnik ds. równego traktowania przy prezydent Warszawy. Obecnie w stolicy jest takich domów dziesięć; przebywa w nich 62 dzieci. W przyszłym roku miasto odda kolejne dwa budynki na potrzeby rodzicielstwa zastępczego.

Ponieważ nie ma chętnych do prowadzenia takich domów, stolica szuka kandydatów na rodziców w całej Polsce. Ratusz oferuje im sfinansowanie wielomiesięcznego przygotowania teoretycznego. Obejmuje ono testy psychologiczne, spotkania ze specjalistami, analizę własnej sytuacji rodzinnej pod kontrolą psychologa.

Zazwyczaj kandydat na rodzica w rodzinnym domu dziecka czy w zawodowej rodzinie zastępczej dostaje mieszkanie. - Choć nie zawsze, zastrzega dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Sobczak. Zdarza się, że ludzie zmieniają plany życiowe, przenoszą się do Warszawy, sami znajdują mieszkanie i dopiero wtedy decydują się zostać rodziną zastępczą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama