Senat USA przeciw wolności sumienia

Amerykański Senat minimalną większością głosów (51:48) odrzucił poprawkę, która gwarantowałaby, że pracodawcy nie będą zmuszani do wykupywania swoim pracownikom ubezpieczeń zdrowotnych, obejmujących antykoncepcję, środki wczesnoporonne i sterylizację.

„Za” głosowali głównie demokraci (z 3 wyjątkami), przeciw byli republikanie (z 1 wyjątkiem).

Forsowana przez administrację Baracka Obamy ustawa przewiduje obowiązek wykupienia takiego ubezpieczenia przez wszystkich pracodawców, także tych, których sumienie sprzeciwia się stosowaniu i finansowaniu tych metod.

Sprawa ta wzburzyła amerykańską opinię publiczną. Zaprotestowali katoliccy biskupi, licznie poparli ich duchowni protestanccy, a także inne grupy i osoby prywatne.

Dr Richard Land, szef Komisji Etyki i Wolności Religijnej, działającej w we władzach baptystów, wyraził swe oburzenie, dodając: - Nie dajcie się zwieść. Senat nie głosował w sprawie antykoncepcji, ale w sprawie prawa ludzi wierzących do życia wartościami swej wiary w wolności od państwowego przymusu.

Mimo porażki w Senacie, obrońcy wolności sumienia zapowiadają dalsze kroki na rzecz zablokowania projektu Obamy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.