Niedzielna promocja. Na aborcję

USA: Aborter promuje swoją działalność udzielając rabatów ciężarnym kobietom.

„Klinika” aborcyjna Orlando Women’s Center z USA proponuje kobietom 50-dolarowy rabat na aborcję, jeśli wydrukują ze strony internetowej instytucji bon i przyjdą z nim do ośrodka w niedzielę. Szczególnie chrześcijanie protestują przeciwko skandalicznej akcji, wskazując na jej prowokacyjny charakter.

Szefem „kliniki” jest James Prendergraft, który już pięciokrotnie tracił prawo wykonywania zawodu lekarza, za błędy w sztuce i przeprowadzanie tzw. późnych aborcji. Jedna z jego ofiar, nowo narodzony chłopiec, stracił nogę podczas przeprowadzania cięcia cesarskiego. Prendergraft otworzył swoją rzeźnię na nowo w lipcu, po tym, jak w czerwcu została zamknięta ze względu na milionowe kary, których nie był w stanie zapłacić. – Nie zrobiłem nic, co byłoby nieodpowiednie, nielegalne, niemoralne lub błędne – twierdzi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, USA

 • sapientisat
  14.08.2013 14:09
  Dla mnie aborcja zawsze jest , była , i będzie ogromnym złem... Niezależnie od sytuacji...
  Człowiek zawsze winien dążyć ku dobru...
  Zawsze winniśmy się wzajemnie szanować , wspierać. Źródłem tego poszanowania musi być szacunek wobec ludzkiego życia , istnienia...
  Aborcja jest niejako zaprzeczeniem misji medycyny , misji zobowiązującej... Lekarz przysięga ludzkie życie ratować , nie bierze wtedy pod uwagę określonych ewentualności...
  Niepotrzebnie są dywagacje , w jakim stanie jest kobieta , w jakim dziecko , co się może wydarzyć. W momencie niesienia pomocy powinno na równi się traktować tak matkę jak i jej dziecko... Bez zastanowienia , bez zbędnych dywagacji... Kolejnym absurdem jest też wmawianie ,iż rozwijające się życie można uśmiercić jeśli poczęło się w wyniku gwałtu...
  Nie jestem w stanie zrozumieć argumentacji dla tego przypadku... Cz ktokolwiek ma prawo decyzji o ludzkim życiu ?? O jego "być , albo nie być" ?? Czy na pewno ma do tego prawo kobieta ??? Warto sobie odpowiedzieć na te pytania. Podobnie jak i na to , czy ostatni z prawych dawno już pomarli... Dlatego tak ważne jest działanie na rzecz ratowania ludzkiego życia , życia również rozwijającego się... Sądziłem , że minęły stulecia od haniebnych rytuałów inkaskich czy azteckich , od barbarzyńskiego prawa Sparty...
  Może pod tym względem wciąż pozostajemy w swoistej "próżni czasowej"??? Na osi czasu , podobnie jak i w rzece wody , upłynęło już wiele lat... Czy w ludzkiej mentalności także dokonały się zmiany ?? Czy tego dowodem są stale wybuchające , krwawe konflikty , legalizowanie uśmiercania ??? Jaki obecnie zasięg ma już cywilizacja uproszczeń , uogólnień , sprzeczności , i ŚMIERCI ???
  Pozdrawiam , Przyjaciele :))
 • majka
  14.08.2013 16:07
  Aborcja jest kwestią sumienia. Sumienia rodziców a nie księdza czy posła. To rodzice żyją z tą świadomością albo z chorym dzieckiem czy dzieckiem z gwałtu. Nie poseł i nie ksiądz.

  Odrębną sprawą jest to że jeśli rodzice zechcą usunąć płód to i tak to zrobią - za granicą albo nielegalnie w kraju, więc skończmy już temat.

  W mojej miejscowości kościelny witraż ufundował ginekolog. Ciekawe jakie grzechy odkupuje? Ciekawe na jakich to zabiegach tyle zarobił? Ksiądz przyjął dar bez mrugnięcia okiem. Dajcie już spokój hipokryci.

 • gut
  14.08.2013 18:50

  >'Marsz' przez instytucje trwa.<

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.