Obrończyni życia nieprzyzwoita?

Sąd Rejonowy w Opocznie podczas pierwszej rozprawy umorzył sprawę wytoczoną Kindze Małeckiej-Prybyło o wykroczenie z art. 141 k.w. (umieszczanie w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści) poprzez zorganizowanie wystawy antyaborcyjnej "Wybierz Życie".

Sąd uznał wniosek policji za bezpodstawny, gdyż działania podsądnej nie nosiły znamion czynu zabronionego.

Policja prowadziła dochodzenie przeciwko Kindze Małeckiej-Prybyło, mimo iż Fundacja Pro – Prawo do życia informowała ją, że 7 poprzednich procesów (w tym ostatni z czerwca 2013 roku) zakończyło się wyrokami uniewinniającymi bądź umorzeniem sprawy.

«« | « | 1 | » | »»
 • Utu
  17.04.2014 14:46
  Przypuszczam, że policja nie działała z urzędu, a na podstawie doniesienia. Asekuranctwo przełożonego nie pozwoliło na zakończenie sprawy, już na etapie sprawdzającym. Nie ma się co dziwić, skoro dziś każdy może bezkarnie nawtykać policjantowi. Inna rzecz, to wybiórcza wrażliwość na treści emitowane publicznie. Nikogo nie razi "zwykły" wulgaryzm, obsceniczne zachowania, powszechne chamstwo. Obraża wołanie o pomoc dla bezbronnego, zakatowanego przez własnych rodziców i lekarzy dziecka. Nie uraża samo zabijanie i sposób jego dokonywania, a jedynie głośne opowiadanie się przeciwko takim praktykom... Miałem napisać coś więcej, ale i Wasz moderator bywa wrażliwy na głoszenie prawdy i nazywanie rzeczy po imieniu! Niestety, bo nasz głos, akurat w tej sprawie, winien być dobitny.
 • Ula
  17.04.2014 15:00
  Gratulacje dla pani Kingi i całej Fundacji pro. Wczoraj rozpoczął się proces J.Kotuli w Rzeszowie z tej Fundacji. też mam nadzieję, że wygrają!
  http://www.fronda.pl/a/pro-familia-wytacza-proces-prawdzie,36532.html
 • Fryderyk
  17.04.2014 15:42
  Mam gorącą prośbę do feministek i wszystkich właścicielek "swojego brzucha". Nie dopuszczajcie mężczyzn do swojego podbrzusza!
 • halina
  17.04.2014 18:39
  sadza takie osoby...aaaaaaa

  bandyci grasuja

  paranoja
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.