Potrzeba realizmu i zaufania do Jezusa

To bardzo ważne, że Watykan zorganizował międzyreligijne kolokwium o komplementarności kobiety i mężczyzny, bo dziś bardzo mało się już o tym mówi, co więcej, w niektórych częściach świata temat ten jest traktowany z wielką wrogością. Taki pogląd wygłosił w Radiu Watykańskim metropolita Filadelfii abp Charles Chaput, uczestniczący w spotkaniu o małżeństwie jako gospodarz przyszłorocznego Światowego Spotkania Rodzin.

Zdaniem hierarchy amerykańskiego kolokwium w Watykanie będzie dla organizatorów zachętą do podejmowania tego tematu i dostarczy też dokumentacji, która pomoże w walce z indoktrynacją ideologiczną. Wzajemne dopełnianie się kobiety i mężczyzny to jeden z pierwszych darów Stwórcy wobec świata. Nie możemy o nim nie świadczyć – podkreślił abp Chaput.

Przypomniał, że „chrześcijanie od samego początku byli inni niż pozostali ludzie. Poznali bowiem dar zbawienia w Jezusie Chrystusie i to ich przemieniło". Dodał, że nie musimy się obawiać tego, że będziemy mniejszością.

"A jeśli jesteśmy mniejszością, powinniśmy z pełną ufnością mówić o nauczaniu Chrystusa. Papież ostrzegał nas bardzo jasno przed indoktrynacją ideologiczną. Zagraża ona również chrześcijanom. Musimy być pewni, że wszystko, co robimy i mówimy, pochodzi od Chrystusa, a nie z jakiejś ideologii. Potrzebujemy realizmu. Świat jest bardzo złożony. Są w nim trudne sytuacje. Ale musimy mieć zaufanie do nauczania Jezusa” - oświadczył metropolita Filadelfii.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.