360-400 milionów dzieci zabito

Podczas 35 lat prowadzenia przez Chiny tzw. polityki jednego dziecka w kraju tym zamordowano przed narodzeniem 360-400 milionów dzieci. Liczby te podał podczas przesłuchania w amerykańskim Kongresie niewidomy chiński dysydent, prawnik Chen Guangcheng.

Był on więziony w swym kraju m.in. za ujawnienie swego raportu na temat masowych aborcji i sterylizacji we wsiach na wschodzie Chin. W końcu jednak znalazł azyl w USA. Pracuje obecnie na Catholic University of America.

Ilustrując bezwzględność chińskich władz, Chen Guangcheng stwierdził, że tylko w trakcie 6 miesięcy 2005 roku i tylko w jednym mieście Linyi (liczącym nieco ponad 10 mln mieszkańców) do aborcji i sterylizacji zmuszonych zostało 130 tysięcy kobiet.

- Ta brutalność i zbrodnie przeciwko kobietom i ich rodzinom wywołały nieodwracalne szkody fizyczne, duchowe i psychiczne - podkreślił niewidomy obrońca życia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.