Co PiS zrobi z furtkami dla homozwiązków?

Klub PiS zdecyduje, czy projekt ustawy gwarantujący ochronę prawną małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny trafi pod obrady Sejmu – informuje „Nasz Dziennik”.

Projekt został przygotowany przez ekspertów Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Zakłada on nowelizację dwóch ustaw: prawa prywatnego międzynarodowego i prawa o aktach stanu cywilnego. Chodzi o wykluczenie możliwość stosowania przepisów prawa obcego, regulującego związki jednopłciowe oraz skasowanie możliwości wydania przez kierowników USC zaświadczeń potwierdzających stan wolny i umożliwiających obywatelom polskim zawierania związków homoseksualnych za granicą.

Kontekstem projektu są wydane niedawno niebezpieczne orzeczenia sądowe. Polski Sąd Najwyższy uznał ostatnio, że do uznania istnienia wspólnego pożycia na gruncie prawa karnego nie jest konieczna ani różnica płci, ani stałość relacji. Wcześniej SN uznał związek homoseksualny za wspólne pożycie w kontekście umowy najmu. Także Europejski Trybunał Praw Człowieka idzie w kierunku nakładania na państwa obowiązku instytucjonalizacji związków jednopłciowych, jeśli w orzecznictwie sądów krajowych znajdzie wyroki, będące furtkami dla homoseksualistów.

Jak zauważa ND, homolobby nie ukrywa, że podobne orzeczenia są etapami na drodze do pełnej legalizacji „małżeństw” jednopłciowych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama