To jeszcze nie koniec! Podpisz petycję ws. ochrony nienarodzonych bez karania kobiet!

Sejm odrzucił projekt chroniący życie nienarodzonych. Ale to jeszcze nie koniec. Nie można tak tego zostawić. Nie można dać się pobić czarną parasolką. Podpisz petycję w sprawie ochrony nienarodzonych bez karania kobiet!

Za pośrednictwem strony CitizenGo można skierować do posłów i senatorów petycję w sprawie innego projektu ustawy, która zakazałaby aborcji dzieci chorych bez wprowadzania karalności kobiet. Już teraz poparło ją ok. 25 tys. osób.

Oto jej treść:

"Szanowni Państwo,

zwracam się z prośbą o szybkie procedowanie projektu zabraniającego aborcji w Polsce pt. „Kochamy każde dziecko”, zgłoszonego przez obywateli za pośrednictwem Komisji ds. Petycji. Projekt ten proponuje wprowadzenie pełnoprawnej ochrony życia człowieka od momentu poczęcia.

Doceniając zapowiedzi Pani Premier dotyczące podjęcia działań na rzecz poprawy sytuacji rodzin wychowujących chore i niepełnosprawne dzieci, chcę zwrócić uwagę na to, że takie działanie nie jest wystarczające do tego, żeby ograniczyć liczbę aborcji. W Niemczech, gdzie państwowa pomoc jest mocno rozbudowana, zabijane jest 90% dzieci, u których diagnozuje się zespół Downa. W 2015 roku w Polsce legalnie zabito 1040 dzieci, z czego 996 z powodu podejrzenia choroby lub niepełnosprawności. Bez zmiany prawa te dzieci będą dalej ginąć.

Niewystarczająca będzie jednak też zmiana prawa polegająca wyłącznie na wykreśleniu możliwości zabijania dzieci z zespołem Downa, której rozważanie sugerowali przedstawiciele Państwa partii. W ramach przesłanki eugenicznej zabijane są też dzieci z innymi, zupełnie niewykluczającymi szczęśliwego życia przypadłościami np. niepełnosprawne fizyczne, czy chorujące na zespół Turnera. Wszelkie rozważania, czy jakość życia dzieci cierpiących na określoną chorobę i ich rodzin będzie odpowiednio wysoka aby im pozwolić żyć, są nieludzkie. Tylko całkowite wykreślenie z prawa przesłanki eugenicznej pozwoli uniknąć tak rażącej dyskryminacji. Warto zauważyć także, że ponieważ diagnostyka prenatalna obarczona jest sporym marginesem błędu, pozwalanie na aborcję z powodu podejrzenia choroby lub upośledzenia dziecka, powoduje, że giną także dzieci zdrowe.

Projekt „Kochamy każde dziecko”, przewidując pełną ochronę życia, nie wprowadza karania matek, co było głównym zarzutem podnoszonym przez Państwo przeciwko projektowi „Stop Aborcji”. Nie odnosząc się do kwestii karnych ze względu na potrzebę ich głębszego wyjaśnienia i konsultacji, liczymy na wywiązanie się z licznych deklaracji, w których opowiadali się Państwo za ochroną życia.

Wyrazem Państwa poparcia dla ochrony życia będzie szybkie przyjęcie wspomnianego projektu pt. "Kochamy każde dziecko".

TUTAJ możesz poprzeć tę petycję.

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Asik
  10.10.2016 15:09
  To jak? W polskim prawie jest paragraf "kto zabija człowieka..." zagrożony kara od 8 lat do dożywocia. To dziecko nie jest człowiekiem? Aborcja jest czynem umyslnym. Albo uważamy że nienarodzone dziecko jest człowiekiem, albo nie. Nasza mowa ma być tak-tak... Bądź zimny lub gorący!
 • Gość
  10.10.2016 15:21
  To może zwolnimy z kary wszystkich dzieciobójców, no i oczywiście matko i ojcobójców? A do tego wszystkich jeszcze konkubinobójców? Wtedy przynajmniej będzie konsekwentnie! A do wszystkich, którzy nie są hipokrytami apeluję nie podpisujcie, bo to nie jest uczciwa propozycja i na kilometr śmierdzi rozbijactwem w ruchu za życiem.
 • Gość
  10.10.2016 15:28
  Niestety rola niektórych biskupów była co najmniej dwuznaczna. Najpierw wezwali do ochrony życia. Ordo Iuris odpowiedział propozycją naprawdę dobrej ustawy. Wtedy nagle niektórzy biskupi, którzy najpierw wystąpili z inicjatywą, jak bp Hoser, którego wcześniej bardzo ceniłem, zgłosili szkodliwy pomysł niekaralności. Czyli tak naprawdę, podstawili nogę całej sprawie. W skutek tego mamy osłabienie partii rządzącej i odsunięcie ochrony życia nienarodzonych ad calendas grecas.
 • zeno
  10.10.2016 17:58
  Dajcie se spokój. Mleko się wylało, tworzenie coraz bardziej lajtowych projektów to bzdury... PiS pokazał gdzie ma takie inicjatywy. Trzeba było bronić dobrego projektu Ordo Iuris, a nie tworzyć buble pod "czarne parasolki". Wstyd Redaktorze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.