Tego słowa brakuje w polskiej Konstytucji

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej" – takie słowa możemy przeczytać w artykule osiemnastym Konstytucji RP. Dobrze, że wartości rodzinne zostały wyróżnione w ustawie zasadniczej, szkoda, że pominięto jeden ważny aspekt – ojcostwo.

Czy jest ono mniej ważne niż na przykład macierzyństwo? Z pewnością nie. Tego samego zdania jest Dariusz Cupiał z Inicjatywy Tato.Net. Na stronie www.citizengo.org można znaleźć jego petycję „O należne miejsce ojcostwa w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”. W liście do głowy Państwa prosi o dopisanie ojcostwa „do katalogu podstawowych wartości chronionych przez Rzeczpospolitą Polską”. Do tej pory ponad 17 tysięcy osób poparło petycję i podpisało się pod tym apelem. Organizatorzy mają nadzieję na zebranie 20 tysięcy podpisów.

W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o referendum konstytucyjnym. Prezydent Andrzej Duda dąży do jego zorganizowania, a podczas spotkania na Stadionie Narodowym 26 kwietnia wspomniał o potrzebie "podkreślenia w Konstytucji szczególnej pozycji i przywilejów rodziny". Uznanie ojcostwa za jedną z podstawowych wartości rodzinnych wydaje się prostym, a jednocześnie potrzebnym rozwiązaniem. „Wsparcie w sferze symbolicznej i sferze idei okazuje się niezwykle ważne” – podkreśla Dariusz Cupiał, który w ramach Inicjatywy Tato.Net od 14 lat zachęca mężczyzn do przeżywania ojcostwa jako pasji oraz najważniejszej roli w życiu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| OJCOSTWO

Reklama

Reklama

Reklama