Niezwykła książeczka "Zdrowaś Maryjo" - już dla niemowlaka

Do tej pory najbardziej znane były ich przytulanki świętych. W październiku cztery kreatywne kobiety z czanieckiej firmy "Ruah": mamy i ciocie, pokazały swój najnowszy pomysł - sensoryczną książeczkę, która może zbliżać dzieci do Maryi od pierwszych miesięcy życia.

Ich kreatywność w przekazywaniu wiary najmłodszym nie zna granic. Kamila Drzewiecka, prezes Fundacji Podaruj Radość, mającej swoją siedzibę w Czańcu, gdzie znajduje się także prowadzone przez nią przedsiębiorstwo społeczne dzieła "Ruah", a także Barbara Biegun - projektantka tworzonych tu igłą i nitką niespodzianek oraz ich wykonawczynie Barbara Kurko i Katarzyna Heczko, za cel postawiły sobie przekazywanie najważniejszych dla chrześcijan wartości w mniej lub bardziej konwencjonalny sposób. Ich najnowszym pomysłem jest książeczka dla dzieci "Zdrowaś Maryjo. Nie jest ona zwykłą książeczką, ale taką, z której mogą korzystać już…niemowlaki.

Książeczka służąca nauce modlitwy "Zdrowaś Maryjo" to najnowszy pomysł Fundacji Podaruj Radość.   Urszula Rogólska /Foto Gość Książeczka służąca nauce modlitwy "Zdrowaś Maryjo" to najnowszy pomysł Fundacji Podaruj Radość.

Ma wymiary 17 na 13 cm, waży około 100 gramów. - Jest bezpieczna dla dzieci: mięciutka, wykonana z przebadanych w laboratorium tworzyw. Można ją wyprać bez ryzyka zniszczenia - opowiada Kamila. - Dołączyłyśmy do niej tasiemki z trzema elementami. Gwiazdka umożliwia przymocowanie książeczki do łóżeczka, fotelika lub wózka; piszcząca chmurka aktywizuje słuch, a kwiatek jest doskonałym gryzakiem. Jedna ze stron ma w sobie szeleszczącą folię, a ostatnia także grzechotkę. Niedawno, opiekując się dzieckiem przyjaciół, odkryłam jeszcze jedną jej funkcję - uśmiecha się Kamila. - Posłużyła nam za poduszeczkę podczas spacerowej drzemki.

Barbara Biegun (z lewej) i Kamila Drzewiecka z książeczką "Zdrowaś Maryjo".   Urszula Rogólska /Foto Gość Barbara Biegun (z lewej) i Kamila Drzewiecka z książeczką "Zdrowaś Maryjo".

Starsze dzieci odkryją jej kolejne właściwości. - Każda strona to kolorowe przedstawienia scen z życia Matki Bożej, związane z modlitwą "Zdrowaś Maryjo". Tam też zamieściłyśmy poszczególne części modlitwy, napisane literami na tyle dużymi, żeby dziecko uczące się czytać nie miało z tym problemów.

Jak mówi Kamila, książeczka - podobnie jak i przytulanki świętych - powstała także z myślą o rodzicach i wszystkich szukających pomysłu na prezent dla najmłodszych z okazji np. chrztu, urodzin; prezentu, który byłby czymś więcej niż przedmiotem, który może się znudzić.

Zapakowana książeczka "Zdrowaś Maryjo" jest już gotowa, by trafić w ręce małego odbiorcy.   Urszula Rogólska /Foto Gość Zapakowana książeczka "Zdrowaś Maryjo" jest już gotowa, by trafić w ręce małego odbiorcy.

- Czasem może trudno przekazać dzieciom pewne treści związane z wiarą. Mamy nadzieję, że ta książeczka to ułatwi - dodaje inicjatorka dzieła "Ruah". - Maryjny październik to dobry czas, kiedy można zacząć uczyć dzieci modlitwy, a tym samym pokazywać im najważniejsze dla nas wartości.

Inspiracją do zaprojektowania książeczki przez Basię Biegun, byli… Francuzi.

Franciskojęzyczna wersja książeczki.   Urszula Rogólska /Foto Gość Franciskojęzyczna wersja książeczki.

- W kwietniu, kiedy ledwo nadążałyśmy z realizacją zamówień na maseczki, w internecie odnaleźli nas członkowie jednej z francuskich wspólnot katolickich i zaproponowali, żebyśmy stworzyły książeczkę z modlitwą "Zdrowaś Maryjo" w języku francuskim dla dzieci. Podobnie jak my, szukają narzędzi, które mogą pomóc w przybliżaniu najmłodszych do katolickich prawd wiary. Francuska książeczka stała się inspiracją dla naszej i być może całego cyklu. Już proszono nas o książeczkę, która uczy modlitwy do Anioła Stróża - dodają realizatorki pomysłu.

Estetycznie zapakowaną książeczkę (ze spersonalizowaną dedykacją, która może pojawić się na ostatniej stronie) - można zamawiać na stronie: www.ruah.eu lub przez facebookowy profil "ruah.eu - przytulanki świętych".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama