Bielsko-Biała pomaszeruje dla życia i rodziny

Jak świętować Dzień Matki w niedzielę 26 maja? Można na przykład zabrać mamę na szósty Marsz dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej. Czeka wiele atrakcji - w tym konkursy z cennymi nagrodami.

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Bielska-Białej po raz szósty. Poprzedzi go Msza św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w katedrze św. Mikołaja o 14.00. Po liturgii, ok. 15.00, uczestnicy liturgii i marszu wyruszą z placu katedralnego do parku Słowackiego, gdzie odbędzie się festyn rodzinny Caritas - zabawa potrwa do 19.00.

Jak mówi ks. Tomasz Gorczyński, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin kurii diecezjalnej, dzięki współpracy ze sponsorami na trasie organizatorzy marszu przygotowali konkursy oraz nagrody i niespodzianki:

  • dla najstarszego uczestnika marszu - zaproszenie na premierę przedstawienia "Śluby Panieńskie" do Teatru Bez Granic oraz vouchery na prywatne wizyty do lekarzy-specjalistów,
  • dla najmłodszego uczestnika marszu - bon podarunkowy do sklepu dziecięcego,
  • dla najliczniejszej rodziny uczestniczącej w marszu - profesjonalna sesja zdjęciowa oraz dwuosobowe zaproszenie na kolację do restauracji Wirtuozeria w Bielsku-Białej,
  • dla małżeństwa z najdłuższym stażem uczestniczącego w marszu - poduszki małżeńskie ze specjalnym haftem,
  • dla małżeństwa z najkrótszym stażem uczestniczącego w marszu - voucher na bezpłatne uczestnictwo w Studium Teologii Rodziny.

Na trasie marszu uczniowie szkół:Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego i Zgromadzenia Córek Bożej Miłości będą rozdawać: wiatraczki, balony, figurki małych "Jasi" - modeli dzieci w łonie matki, a także magnesy ze słowami promującymi rodzinę. Nie zabraknie prezentów od sponsorów marszu: "Bielskich krówek" i "Ciastek Sławka", a także wejściówek na zajęcia i szkolenia rolkowe podarowane przez fundację Luce czy biletów podarowanych przez dyrekcję kina Helios w Bielsku-Białej na seanse filmowe.

Metą marszu będzie park Słowackiego, gdzie Caritas przygotuje po raz piąty festyn rodzinny. Rozpocznie go muzyczna rozgrzewka w wykonaniu muzycznych przyjaciół Caritas, czyli muzyków grupy Aslan oraz diakonii wspólnoty Miasto na Górze. Na scenie wystąpią również dzieci i młodzież z zespołu Włóczykije. W przerwach między występami wolontariusze Caritas będą prowadzić zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci i rodzin. Parafialne zespoły charytatywne i wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas zaproszą na domowe ciasto, kawę i herbatę oraz watę cukrową i popcorn. Będzie także coś konkretnego "na ząb".

- Dlaczego pomaszerujemy? Bo wiemy, że wiele zależy od nas - od tego, jak mówimy, jakie dajemy świadectwo, jak wychowujemy samych siebie i innych - podkreśla ks. T. Gorczyński. - Chcemy w czasie marszu wyrazić, że naprawdę każde życie ludzkie, nawet to, które nam trudno zaakceptować, jest bezcenne. Chcemy zamanifestować Ewangelię życia, bo każdy człowiek ma życie od Boga. Nawet jeżeli jest ono związane z różnymi ograniczeniami, niepełnosprawnością czy cierpieniem, ma wielką wartość w oczach Pana. Nasze uczestnictwo jest afirmowaniem piękna życia i rodziny - nawet gdy przysłania ją niekiedy codzienne zmęczenie, zabieganie i troski. Chcemy wspólnie przeżywać radość płynącą z życia małżeńskiego, rodzinnego i pokazywać ją innym.

Organizatorami marszu są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin kurii diecezjalnej, Caritas i Zespół Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej. Honorowo patronują mu: bp Roman Pindel i Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg