Sataniści uznali aborcję za swój rytuał religijny. Chcą dla siebie wyjątku od zakazu aborcji w Teksasie

Amerykańska grupa satanistyczna Satanic Temple uznała aborcję za swój rytuał religijny i - powołując się na zasadę wolności religijnej - zażądali dla siebie wyjątku od obowiązującego od kilku dni w Teksasie zakazu aborcji po wykryciu bicia serca dziecka.

Sataniści porównali zabicie nienarodzonego dziecka do katolickiej mszy. Domagają się swobodnego dostępu do środków poronnych, a jeśli ich żądanie nie zostanie spełnione, mają skierować odpowiedni pozew do sądu.

W zeszłym roku ta sama grupa zorganizowała loterię, na której można było wygrać darmową aborcję, a zyski z tejże loterii miały posłużyć do sfinansowania proaborcyjnej działalności tej organizacji.

Nowe teksańskie prawo tym różni się od innych, że egzekucję zakazu aborcji powierzono nie organom stanowym, lecz obywatelom, którzy mają prawo składać pozwy przeciwko osobom i instytucjom dokonującym aborcji, a w razie wygranej w sądzie - otrzymać co najmniej 10 tys. dolarów.

Jest to wyłom w amerykańskim prawie aborcyjnym. Generalnie bowiem wciąż obowiązuje wyrok federalnego Sądu Najwyższego z 1973 r. legalizujący w całym kraju aborcję na życzenie. Może się to zmienić, ponieważ ustawodawstwo  chroniące życie w węższym czy szerszym zakresie przyjęło w ostatnich latach wiele stanów. Być może sędziowie Sadu Najwyższego USA nie zdecydują się na peny zwrot pro life i wprowadzenie zakazu aborcji w całym kraju, ale mogą uznać, że Konstytucja USA pozwala poszczególnym stanom na podejmowania samodzielnych decyzji w tej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, SATANIZM

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama