Geje i ultraliberałowie opanowali stowarzyszenie psychologów

Były prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (APA), który w 1975 r. wnioskował o wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób psychicznych, mówi dziś, że organizacja ta została opanowana przez ultraliberałów i ruch gejowski.

Blokują oni otwartą debatę na temat leczenia homoseksualizmu (tzw. terapii reparatywnej).

Dr. Nicholas Cummings przewodniczył APA w latach 1979-1980. r. Także poza tym okresem zasiadał we władzach stowarzyszenia. Stwierdził on, że organizacja ta zaczęła się dramatycznie zmieniać w latach 80., a w połowie lat 90. zupełnie zapomniano w niej o tzw. zasadzie Leony Tyler, mówiącej, że wszelkie oficjalne stanowiska APA muszą mieć pokrycie w dowodach naukowych. Odtąd poglądy polityczne zaczęły dominować nad wynikami badań naukowych, a APA znalazła się w swego rodzaju niewoli ruchu gejowskiego.

Cummings przyznaje,że sam głosował za usunięciem homoseksualizmu z listy chorób psychicznych, ale przypomina, że w tej samej uchwale był także fragment, mówiący o potrzebie dalszych bzstronnych badań w tej dziedzinie. Apel ten został w APA zapomniany na dobre. Tymczasem Cummings prowadził z sukcesami terapię osób homoseksualnych.

Podobnie było z innym byłym szefem APA dr. Robertem Spitzerem, który publikował prace na ten temat. Ostatni, pod naciskiem lobby homoseksualnego, wycofał się ze swych poglądów.

Wywiad z dr. Cummingsem:

 

josephnicolosi "Unbiased, Open Research [on Homosexuality] Was Never Done"

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama