Po homoprowokacji: Areszt i odszkodowanie

Uliczny kaznodzieja, aresztowany w związku ze skargą dwóch homoseksualistów, znalazł sprawiedliwość w sądzie - donosi lifesitenews.com i opisuje incydent, do którego doszło we wrześniu 2011 r. w Manchesterze.

Przed 57-letnim ulicznym kaznodzieją Johnem Cravenem stanęło dwóch chłopaków. Zaczęli się prowokacyjnie całować i wykonywać sugestywne ruchy. Domagali się, by powiedział, co Biblia mówi o homoseksualizmie. Gdy otrzymali prawdziwą odpowiedź, wezwali policję. Ta aresztowała kaznodzieję za słowną obrazę skarżących.

Craven był przetrzymywany 19 godzin, w tym 15 godzin bez pożywienia, napoju oraz potrzebnych mu leków na zapalenie stawów.

Sąd ocenił, że aresztowanie był niesłuszne, a potraktowanie kaznodziei naruszyło prawa człowieka. Policja będzie za to musiała zapłacić 50 tys. funtów, w tym 13 tys. odszkodowania dla kaznodziei.

LifeSiteNews przypomina, że zakorzeniona w tradycji działalność ulicznych kaznodziejów także dziś jest częsta, zwłaszcza w północnej Anglii. Niestety, częste są także prowokacje homoseksualistów, mające na celu doprowadzenie do aresztowań chrześcijan. Sprawa ta była już nawet poruszana na forum Unii Europejskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg