Gej pomógł homofobom. Pobił się sam

Ta sprawa zelektryzowała USA. 22-letni Joseph Baken z Montany stał się twarzą kampanii antydyskryminacyjnej, gdy tuż po oficjalnej deklaracji jego homoseksualizmu doszło - jak sam stwierdził - do brutalnego pobicia go przez homofobów.

Baken świętował swe urodziny w jednym z barów i tam też miał dokonać swego coming-outu. Kilka godzin później zgłosił się na policję, twierdząc, że został brutalnie pobity. Jego posiniaczona twarz trafiła na Facebooka i tak rozeszła się po Internecie.

Publicznie poparł go antyhomofobiczny serwis WipeOutHomophobia.com, a miejscowa parlamentarzystka Ellie Hill ogłosiła, że przygotowuje projekt lokalnego prawa „antydyskryminacyjnego”.

W internecie opublikowano jednak nagranie, na którym widać, że Baken próbuje zrobić salto w tył i w ten sposób dochodzi do pokiereszowania jego twarzy. Za złożenie fałszywego zawiadomienia o przestępstwie skazano go na 300 dolarów grzywny i pół roku aresztu w zawieszeniu.

Nie był to pierwszy przypadek rzekomej napaści na homoseksualistę w USA. Jeff Laszloffy z Montana Family Foundation stwierdził, że miały one miejsce w Montanie już kilkukrotnie.

Znany jest także przypadek 19-letniej lesbijki Alexandry  Pennell z uniwersytetu w Connecticut, która również miała być obiektem gróźb. W jej obronie zorganizowano cała kampanię z marszem poparcia włącznie. Okazało się, jednak, że Pennell sama podrzucała kartki z groźbami do swego pokoju, co zarejestrowała ukryta kamera. Została karnie wydalona z uczelni. Postawiono jej 25 zarzutów.

Inny przypadek dotyczył napisu: „Kill the Gay” (Zabij geja) na garażu pary lesbijek. I znów okazało się, że to one same sfabrykowały dowody rzekomej agresji.

Zobacz „homofoniczne” salto Bakena:

MslaIndependent Missoula Independent 08-07-12

«« | « | 1 | » | »»
 • red.
  13.08.2012 12:39
  @Daniel Proszę bardzo: :-)
  - http://gosc.pl/doc/1226717.Religijnosc-przebadana
  - http://gosc.pl/doc/1226987.Religijni-czy-wierzacy
 • mt5_37
  13.08.2012 15:19
  Tak, tak... Wszyscy są źli i są jakimiś fobami tylko pedały i lezby nie. Oni są super! Ludzie co się dzieje na tym świecie. Za zdeptanie mrówki albo krzywe popatrzenie na osobnika o orientacji ....pipipipip.... to cię zamkną a za inne zabójstwa, gwałty, malwersacje to może jak źle pójdzie dostaniesz rok w zawiasach... Szkoda gadać. Nic mnie tak nie wkurza jak takie info w treści artykułu...
 • Jacek
  14.08.2012 22:21
  Trzeba odważnie mówić, że współżycie dwóch osób o tej samej płci jest czymś nienormalnym.
 • Gejolog
  29.10.2012 18:11
  Pisałem pracę o odchyłach homoseksualnych, z której wynika, że człowiek w założeniu jest multiseksualny, tylko przyzwoitość powstrzymuje go od niekonwencjonalności. Tematem mojej pracy były dzieła szwajcarskiego pisarza Kuno Raebera "Das Ei" (jajko) i "Sacco di Roma", w których autor - biseks, który nie wytrzymał z żoną - porusza w formie autoironicznego i pornograficznego dyskursu temat wariacji seksualnych (koprofilia, nekrofilia, pissing, czyszczenie wężem starczej odbytnicy i inne) na przykładzie historycznych autorytetów moralnych oraz sadystów łącznie z kryptobluźnierstwem. Książki ciekawe i warte przetłumaczenia na język polski, lecz nie nadające się dla każdego odbiorcy. Prędzej zostałyby wydane w Czechach. Im później stworzone, tym mniej linearności. Zero subtelności, fantasmagorie - jak stwierdził mój profesor - diabelskie. Nie jest to literatura dla nieśmiałych singli, ponieważ może wywołać uczucie strachu przed własną tożsamością. Muszę przyznać, że pisząc na temat "jajka" zniosłem niezłe jajo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.