Brzuchy do wynajęcia nielegalne, ale…

Pojawił się nowy wątek w dyskusji nad wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych we Francji - donosi "Rzeczpospolita".

Francuska minister sprawiedliwości wydała polecenie, aby "nadać francuskie obywatelstwo dzieciom urodzonym za granicą przez matki surogatki Francuzów" - czytamy. Tymczasem zgodnie z obowiązującym prawem, wynajęcie matki zastępczej, która urodzi dziecko jest nielegalne.

Jak zauważa Maja Narbutt, "problem sztucznej prokreacji jest szczególnie aktualny" w związku z dyskusją o "małżeństwie dla wszystkich". Jak czytamy, kolejnym krokiem zmian prawnych ma być finansowanie zabiegu in vitro dla lesbijek, co miałoby zdaniem lewicy być granicą sztucznej prokreacji w związkach homoseksualnych. "Zezwolenie gejom na prokreację za pomocą "brzucha do wynajęcia" uznano za niemożliwe do zaakceptowania" - czytamy. Decyzja pani minister, została pozytywnie przyjęta przez środowiska LGBT, jednak "dolał oliwy do ognia w debacie, jaka od wtorku toczy się w parlamencie" - wyjaśnia Narbutt.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.