Chora na raka urodziła zdrowe dziecko

Meksykanka Dulce Rangel, u której stwierdzono w ciąży raka piersi, odrzuciła propozycję aborcji i urodziła zdrową dziewczynkę. Wygląda na to, że i mama, i jej dziecko są zdrowe.

- To było jedno z najpiękniejszych możliwych uczuć, gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży - wspomina Dulce. Niestety, krótko potem dowiedziała się, że ma bardzo złośliwego raka piersi. Lekarze proponowali aborcję. Odmówiła.

- Po pierwszej chemioterapii byłam bardzo przestraszona, bo nie wiedziałam, jak zniesie ją moje dziecko. Wtedy postanowiłam oddać wszystko Bogu i zdałam sobie sprawę, że jestem tylko narzędziem do przyniesienia tego aniołka na świat - opowiada, dodając, że gdy brała kolejne dawki chemioterapii, mówiła do maleństwa: „Nie bierz tego, to nie dla ciebie”.

Jimena urodziła się 2 kwietnia, tj. w 37. tygodniu ciąży. Przy okazji cesarskiego cięcia, u matki wykonano zabieg usunięcia piersi. Dziecko jest zupełnie zdrowe. Odpowiedź organizmu matki na mastektomię także jest pomyślna.

- Wiem, że podjęłam właściwą decyzję. Nikt nie może ani nie powinien decydować o życiu innej osoby - stwierdziła Dulce Rangel.

Przeczytaj także: Rak w ciąży to nie wyrok

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama