Madryt: jubilaci odnowili przysięgę małżeńską

Ponad 70 małżeństw, które w tym roku obchodzą swój złoty lub srebrny jubileusz, odnowiło przysięgę małżeńską w katedrze Almudena w Madrycie.

Spokojne zazwyczaj mury ożyły od dziecięcego gwaru. Jubilaci przybyli wraz ze swoimi dziećmi, wnukami, a w kilku przypadkach także prawnukami. Uroczystej Mszy przewodniczył ordynariusz stolicy Hiszpanii.

Abp Carlos Osoro przypomniał w homilii nauczanie Kościoła na temat małżeństwa, które jest fundamentem rodziny. Jubilaci są świadkami, że pomimo różnych trudności życiowych, a także panującej mentalności dotrzymanie przysięgi małżeńskiej jest możliwe. Stołeczny metropolita poprosił o modlitwę w intencji zbliżającego się Synodu Biskupów o rodzinie. Przypomniał także o dramatycznej sytuacji uchodźców: „Trudne chwile są okazją, aby wydobyć z nas to, co najlepsze. Proszę o odpowiedź solidarną i zorganizowaną, bez protagonizmu ani dyskwalifikacji. Niech każdy ofiaruje to, co może i powinien” – powiedział abp Osoro.

Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali specjalne błogosławieństwo. Po Mszy metropolita Madrytu pozdrowił osobiście wszystkie rodziny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.