Rusza ważny proces. Czy sąd uzna oczywistość?

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner walczy przed sądem o uznanie, że dziecko poczęte jest człowiekiem.

Mary Wagner wielokrotnie była wtrącana do więzienia za to, że wchodziła do klinik aborcyjnych i oferowała pomoc kobietom, które gotowe były ponownie rozważyć decyzję o aborcji.

Dziś rozpoczyna się kolejny proces odwoławczy w sprawie Mary w Toronto. Jej linia jest dość oczywista: obrona chce, by sąd uznał, że dziecko nienarodzone jest człowiekiem. A kanadyjska konstytucja gwarantuje każdemu człowiekowi prawo do życia. I w obronie tego prawa, w obronie dzieci, którym grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, działała Mary Wagner.

Proces ma potrwać do 2 grudnia.

Mary prosi na Facebooku o modlitwę w intencji działań na rzecz obrony życia dzieci nienarodzonych oraz w intencji jej obrońcy dr. Charlesa Lugosiego. - Nasz Bóg jest Bogiem „spraw niemożliwych” - pisze Mary Wagner.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  28.11.2016 14:55
  Byłbym wdzięczny gdyby Polski Rząd PiS uznał, że dziecko nienarodzone jest człowiekiem.
  Niestety w tych kwestiach nie zmienia się nic - leki poronne dalej bez recepty (nie wspominam o wycofaniu)
  Dalej można zabić dziecko z np zespołem Turnera (ludzie z tą chorobą kończą studia i normalnie żyją).
  Dalej można zabić dziecko z gwałtu?
  Przepraszam, czy człowieka można zabić dlatego, że począł się z gwałtu? Oczywiście, że nie.
  Wiec w polskim prawodawstwie dziecko nienarodzone nie jest człowiekiem!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.