Apelacja Mary Wagner odrzucona. Ale dziecko - uratowane

Kanadyjski sąd wydał wyrok w sprawie apelacyjnej Mary Wagner - heroicznej obrończyni życia, która wbrew sądowym zakazom wchodzi do klinik aborcyjnych, wręcza róże oraz proponuje rozmowę i pomoc kobietom, które gotowe są rozważyć rezygnację z aborcji. Apelacja została odrzucona.

Wyrok dotyczył jedne z poprzednich spraw (Mary Wagner odsiedziała już w sumie w więzieniu 4,5 roku). Sąd odrzucił twierdzenia obrony, że Mary działała w stanie wyższej konieczności i jako część masowego ruchu społecznego w obronie konstytucyjnego prawa do życia. - Państwo ma prawny obowiązek chronić każde niewinne życie ludzkie. Kiedy państwo uchyla się od swoich obowiązków, ludzie mogą tę pozostawioną przez państwo lukę wypełnić poprzez wykonywanie moralnego i prawnego obowiązku ratowania życia ludzkiego - podkreślał Charles Lugosi, obrońca Mary Wagner. Sąd jednak pozostał nieczuły na tę argumentację i odrzucił apelację. 

Obrończyni życia dowiedziała się o tym, po raz kolejny siedząc w więzieniu. 12 grudnia została bowiem aresztowana w klinice aborcyjnej. Zanim trafiła za kraty, udało jej się uratować życie jednego dziecka. Jej obecność w klinice sprawiła, że jedna z matek zrezygnowała z zabicia własnego dziecka.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  28.12.2016 18:33
  kanada to państwo barbarzyńskie, więc sąd też jest barbarzyński.
 • Gość
  28.12.2016 18:45
  Czego Ją więzią podobno jest tam demokracja,czegoś nie rozumiem mówią ze jest państwem demokratycznym a zostaje aresztowana za odwiedzanie kobiet.To szpital powinien być zamknięty gdy morduje się ludzi.
 • Gość
  28.12.2016 23:41
  Co niby takiego heroicznego robi? Powinna adoptować jakieś niechciane dzieci, najlepiej upośledzone, całą gromadkę. Wręczanie róży i rozmowa to żaden heroizm.
 • Gość
  30.12.2016 12:29
  Niech żyje Mary Wagner !!! Nic zlego nie robi. Ratuje niewinne dzieci. Które nie pchaly się na świat same a Tym bardziej na pewno nie oczekują też śmierci ani na nią też nie zasługują!! Dzieci to dar Boży a nie zabawka ze nie podoba mi się to zniszcze! Dlaczego ja zamykacie czy ona morduje te dzieci ? Nie ona je tylko ratuje ! Dlaczego to co ona robi jest złem dla niektórych a Ci co mordują niewinne dzieci są pochwalane! Nie rozumiem ludzi nie rozumiem tego wszystkiego! Każdy z nas kiedyś będzie sadzony u góry za każde czyny. Dla mnie Mary jest święta w moich oczach, bo nie boi się wiezienia, ratuje życie które tylko dla niektórych jest cenne!! Będę się modlić za Ciebie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja