Geje dwa razy bardziej zagrożeni rakiem

Homoseksualni mężczyźni są prawie dwa razy bardziej narażeni na choroby nowotworowe niż heteroseksualiści. Tłumaczy się to faktem wysokiej zachorowalności homoseksualistów na raka odbytu.

Wnioski takie płyną z badań, które objęły 120 tys. mieszkańców Kalifornii. Efekty przeprowadzonej wśród nich ankiety zostały opublikowane w czasopiśmie „Cancer”.

W badanej grupie 1493 mężczyzn opisało się jako homoseksualistów, a u 3690 osób stwierdzono choroby nowotworowe. Okazało się, że homoseksualiści są 1,9 razy bardziej narażeni na wystąpienie raka. Jednocześnie nowotwór ten jest u nich zdiagnozowany średnio 10 lat wcześniej niż u pozostałych mężczyzn.

Badanie nie wykazały podobnych związków w przypadku kobiet, opisujących się jako lesbijki i biseksualistki. Jednak zdiagnozowaniu raka u pacjentek w tej grupie dwa razy częściej towarzyszyło też stwierdzenie złego ogólnego stanu zdrowia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.