Marsz Równości zakłócony przez narodowców

Jajkami, ziemniakami i butelkami młodzież z organizacji prawicowo-narodowych obrzuciła w Łodzi uczestników Marszu Równości. Narodowcy zablokowali też główną ulicę miasta, nie chcąc przepuścić manifestantów. Interweniowała policja.

Pierwszy w Łodzi Marsz Równości gejów i lesbijek został zorganizowany przez Kampanię Przeciw Homofobii pod hasłem "Zwiąż mnie. Ludzie chcą się wiązać różnie".

Sama zapowiedź marszu wywołała wiele protestów w środowiskach prawicowo-narodowych. Członkowie Ligi Polskich Rodzin przekazali nawet prezydent Łodzi Hannie Zdanowskiej pismo, w którym domagali się wydania zakazu organizacji Marszu Równości.

Zakazu jednak nie było i w sobotę po południu na Starym Rynku w Łodzi zaczęli zbierać się uczestnicy manifestacji. Było ich ok. 200. Liczniejsza była grupa narodowców, którzy miejsce zbiórki wyznaczyli sobie w sąsiadującym z rynkiem Parku Staromiejskim.

Uczestnicy Marszu Równości ze Starego Rynku ruszyli w kierunku Placu Wolności, z którego mieli przejść na główną ulicę miasta, Piotrkowską. Towarzyszyła im policja, lecz nie uchroniło to ich od jajek, ziemniaków i butelek rzucanych przez narodowców, którzy pod adresem manifestantów wznosili również obraźliwe okrzyki.

Mimo obecności policji narodowcy podjęli również próbę przerwania manifestacji. Zablokowali Piotrkowską pomiędzy ulicami Zieloną i Traugutta i nie chcieli przepuścić uczestników marszu. Policja zepchnęła blokujących do bram.

Marsz Równości ostatecznie dotarł do ul. Traugutta, a później wrócił na Stary Rynek, gdzie manifestanci rozeszli się.

«« | « | 1 | » | »»
 • kazek178
  14.05.2011 19:08
  Tolerancja czy agresja. Tolerancja, niekoniecznie akceptacja. Ale agresja? Nieładnie.
  Byłem obserwatorem "marszu równości" w Hiszpanii. Miło, zabawnie, sympatycznie. Zero(!) złych emocji. Wydłuż trasy otwarte sklepy samoobsługowe, gdzie uczestnicy marszu byli mile widziani, bez cienia strachu o jakąkolwiek przemoc.
 • mindec
  14.05.2011 21:38
  Równo i ładnie i wesoło do piekła pomaszerowali bez strachu na goło. A w czyim imieniu Zdanowska rządzi, jakiej to nacji przewodzi, czyżby sodomitom.
 • razputin
  15.05.2011 11:41
  To jest wlasnie homofobia.
  Szkoda tylko, ze narodowcy nie wiedza, ze obrzucajac jajkami gejow tak naprawde probuja sobie wmowic samym sobie ze oni nie sa gejami. Skad ta agresja ?
  Psychoanaliza miala by tu cos do powiedzenia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.