Nieletni homo częściej ryzykują

Nieletni geje i lesbijki częściej wpadają w nałogi. Częściej też prowadzą po pijanemu i noszą broń.

Przeprowadzone przez amerykańskie federalne Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) badanie objęło grupę blisko 156 tys. uczniów amerykańskich szkół średnich. Na pytanie: „Czy w ciągu ostatnich 30 dni prowadziłeś samochód pod wpływem alkoholu" – „tak" odpowiedziało ponad 15 proc. homoseksualistów, podczas gdy do takiego samego zachowania przyznało się zaledwie 7,8 proc. heteroseksualistów.

Blisko 12 proc. młodych homoseksualistów przyznało też, że w ciągu ostatniego miesiąca co najmniej raz nosiło przy sobie broń. To cztery razy częściej niż heteroseksualiści. Ponad 27 proc. nastolatków o odmiennej orientacji seksualnej wypala więcej niż dziesięć papierosów dziennie. Wśród heteroseksualistów odsetek ten jest trzy razy niższy i wynosi 9,1 proc. Młodzi geje i lesbijki myśleli częściej o samobójstwie (30 proc.) niż heteroseksualne nastolatki (11,7 proc.).

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.