Więcej sześciolatków w szkołach

Co piąty sześciolatek poszedł do pierwszej klasy. Rodzice mogą go ewentualnie wypisać, jeśli znajdą miejsce w zerówce - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Jak wynika z danych zebranych przez dziennikarzy gazety, rodzice chętniej posyłają sześcioletnie dzieci do pierwszych klas niż rok temu. Jeszcze tylko w tym roku rodzice mogli wybrać: pozostawić dziecko w przedszkolu czy posłać do pierwszej klasy. Od 2012 r. wszystkie sześciolatki muszą trafić do szkół.

W 2009 r. do szkół trafiło 4,5 proc. maluchów, w 2010 r. - ok. 9 proc. MEN szacuje, że teraz do szkół trafi około 20 proc. sześciolatków.

Jeżeli sześciolatek nie radzi sobie w pierwszej klasie można go wypisać, ale rodzic musi znaleźć dla niego miejsce w zerówce. Jeżeli jednak im się to nie uda, dziecko będzie musiało dalej uczęszczać do pierwszej klasy.

Przeczytaj komentarz "Prawo wyboru, czyli teoria o sześciolatkach"

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.