Dr Paul Cameron ponownie w Polsce

Dr Paul Cameron, amerykański specjalista z zakresu psychologii społecznej, po raz kolejny odwiedzi Polskę w dniach 16-22 października. Ostatnio był u nas w 2009 r. działania progejowskiego doprowadziły wówczas do odwołania jego wystąpienia na UKSW.

Prezes „Family Research Institute” i członek „Eastern Psychological Association” przyjedzie do naszego kraju na zaproszenie Instytutu Ks. Piotra Skargi. Wykłady na temat społecznych skutków legalizacji i promocji homoseksualizmu amerykański naukowiec wygłosi w kilku miastach Polski, m. in. w: Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie i w Opolu.
Dr Paul Cameron jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Wayne State, Uniwersytetu Louisville, Uniwersytetu Nebraska i Fuller Graduate School of Psychology. Był doradcą ds. rodziny rządów USA i Kanady oraz specjalistą z zakresu spraw społecznych, zatrudnionym przez miasto Houston oraz stany Teksas, Luizjana, Montana, Utah i Kolorado. Jego recenzje publikowane były w tak ważnych czasopismach jak: „American Psychologist”, „Gerontologist”, „Journal of Gerontology”, „Psychological Reports”, „British Medical Journal”, „Canadian Medical Association Journal” i „Postgraduate Medical Journal”.
Dr Cameron odwiedził Polskę w roku 2009. Na zaproszenie Instytutu im. Ks. Skargi wygłosił wówczas w kilku miastach Polski serię wykładów na temat rewolucji obyczajowej i zagrożeń, jakie stanowi ona dla małżeństwa i rodziny. W ubiegłym roku podczas wykładu na Politechnice Śląskiej w Gliwicach amerykański naukowiec mówił o związku homoseksualizmu ze zwiększoną skłonnością do pedofilii.

«« | « | 1 | » | »»
 • anonymous00
  18.10.2011 23:41
  Szanowni czytelnicy: zachęcam aby do tematu podejść krytycznie. Wiara wiarą, ale wydaje mi się że ślepo za wszystkim katolik nie może podążać,bo po to mamy ROZUM i RAZSĄDEK( dany przez Boga) aby z niego jak najczęściej korzystać. Przeczytajcie opracowanie poniżej. To tylko jedno z wielu zródeł informacji o Paulu Cameronie.

  Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne wszczęło dochodzenie w związku z licznymi skargami psychologów na merytoryczną poprawność badań Camerona. W międzyczasie Cameron złożył rezygnację z członkostwa w Towarzystwie, jednak nie została ona rozpatrzona ze względu na toczące się dochodzenie. Zakończyło się ono w grudniu 1983 roku wyrzuceniem Camerona z szeregów APA z powodu pogwałcenia kodeksu etycznego[18].

  W 1984 Towarzystwo Psychologiczne Stanu Nebraska wydało oświadczenie, w którym odcięło się od prezentowanych przez Camerona interpretacji literatury naukowej[19]. W 1986 Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne skrytykowało Camerona za nieustanne nadinterpretacje socjologicznych materiałów badawczych[20]. Jednocześnie Towarzystwo stwierdziło, że wystarczy pobieżna analiza działalności Camerona, aby dojść do wniosku, że nie ma ona nic wspólnego z nauką. Nauka jest jedynie przykrywką działalności ideologicznej. (...) Niektórzy socjologowie są zszokowani poziomem nadużyć pana Camerona[21].

  W 1996 Kanadyjskie Stowarzyszenie Psychologiczne wydało podobne oświadczenie, odcinające się od działalności Camerona i stwierdzające, że jest ona całkowicie oparta na nadinterpretacjach i błędach metodologicznych[22].

  Chciałabym dodać jeszcze, że uczestniczyłam w jednym z jego wykładów. Jestem szczerze zasmucona i i zażenowana tym co dr Cameron wygłasza publicznie. To nie jest nauka. Jest to ideologia pod płaszczem rzekomej nauki. Mija się to wszystko z tym co nauka już wie na pewne tematy (homosexualizm, orientacja psychoseksualna, molestowanie dzieci, uzależnienia, AIDS/HIV, choroby STD ). W żadnej instytucji publicznej , nawet w kościołach, domach spotkań religijnych itp. nie powinno się ludzi wprowadzać w błędny tok rozumowania. To wszystko buduje stereotypy i wzmacnia te już istniejąc.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.