Nie mam przyjaciół, bo nie mam Facebooka

Ponad 6 tys. uczniów z polskich szkół w wieku 11-18 lat wzięło udział w międzynarodowych badaniach HSBC - informuje "Gazeta Wyborcza".

I tak na pytanie: "Ilu masz przyjaciół?", jeden chłopiec odpowiedział: "Nie mam Facebooka". Często padały odpowiedzi: 400, 500. Ok. 10 proc. 11-latków stwierdziło, że w ogóle nie ma przyjaciół. Z ankiety wynika też m.in., że 17 proc. 15-latków ma za sobą inicjację seksualną.

Anonimowe ankiety wypełniają uczniowie w 43 krajach co cztery lata. W Polsce dane analizuje Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

«« | « | 1 | » | »»
 • mkg
  07.11.2011 10:29
  Niestety tez nie mam FB i niemogę zostać przyjacielem GN. Nawet GN nie oparł się temu szaleństwu a tak tak liczyłem że może to będzie jedyna strona na której nie będzie lajków ani innych takich bzdetów.
 • Stanisław_Miłosz
  07.11.2011 13:55

  Ku przypomnieniu i przestrodze:

   

  http://info.wiara.pl/doc/909421.Koszerny-Facebook


  http://info.wiara.pl/doc/883069.Pozegnanie-z-Facebookiem


  http://info.wiara.pl/doc/868851.Nie-za-duzo-w-sieci


  http://info.wiara.pl/doc/850434.Facebook-i-szpiedzy  ""Każdy powinien zrozumieć, że za każdym razem, gdy dodaje przyjaciół do swego profilu na Facebooku, staje się darmowym pracownikiem służb wywiadowczych USA" - dodał Assange."

   

  Assange zdobywając tajne depesze z pewnością wie co mówi i mało istotne jest, czy rzeczywiście je "zdobywa", (np. metodami hackerskimi), czy do "zdobycia" są mu podrzucane przez jakieś "zaprzyjaźnione" służby podrzucane.

   

  Co do jednego można mieć tylko wątpliwości, czy użytkownik Facebooka staje się darmowym pracownikiem wywiadu USA? Przecież jest tyle państw, przecież jest tyle wywiadów, a tu akurat USA? ;)

   

  Poza tym może dosłownie pracownikiem "jakiegoś" wywiadu, to się od razu uzytkownik nie staje, ale z pewnością wchodzi w krąg zainteresowania. Szczególnie, jeśli nieopatrznie ujawni jakieś swoje "słabości", a np. zawodowo jest przydatny (polityk, inżynier, ksiądz itd.), to może być rozpatrywany jako kandydat na współpracownika, czasem wbrew swej woli.

   

  Poza tym jeszcze, oprócz świata wywiadów istnieje jeszcze świat mafii, tajnych związków, sekt i zwykłych złodziejaszków co to dowiedzą się że chata pusta, bo gospodarz na jakieś Zielonej Wyspie Kanarkowej pupę na słońcu praży ...

   

  Tak więc, im dalej od takich portali jak Nasza Klasa, Facebook i podobne, tym zdrowiej ...

   

 • +antysmok
  07.11.2011 19:40
  Ja też nie mam i zamierzam mieć: "niezależny - niezalogowany - niesprzedany" - jak śpiewa ostatnio Litza :) ... no może nie do końca, ale staram się trzymać :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.