Piłkarze kupili mieszkanie wielodzietnej rodzinie

Mistrzowie i zdobywcy Pucharu Ukrainy, piłkarze Szachtara Donieck kupili i umeblowali dom biednej rodzinie z siedmiorgiem dzieci. Inwestycja kosztowała 250 tysięcy dolarów (820 tys. złotych).

Zawodnicy i rumuński trener Mircea Lucescu (oraz jego asystenci) zebrali w swoim gronie 150 tys. dol., a pozostałą część dołożyła fundacja właściciela klubu, milionera Rinata Achmetowa.

Delegacja Szachtara, na czele z chorwackim kapitanem Darijo Srną i Lucescu, odwiedziła rodzinę państwa Waleriji i Ołeksija Zareckich.

"Jesteśmy drużyną, która potrafi nie tylko dobrze grać w piłkę, ale i pomagać ludziom. Na pewno to nie ostatni prezent z naszej strony" - powiedział Srna.

Na ścianie w salonie dużego domu zawisło zdjęcie mistrza Ukrainy.

W poprzednim tygodniu Szachtar pechowo przegrał na wyjeździe z Chelsea Londyn 2:3 w Lidze Mistrzów. Decydującą bramkę stracił w czwartej minucie doliczonego czasu gry. W tabeli grupy E Ukraińcy zajmują drugie miejsce, mają tyle samo punktów co Anglicy. O awans do 1/8 finału walczy też Juventus Turyn, który traci 1 pkt.

Natomiast w lidze ukraińskiej zespół z Doniecka wygrał wszystkie 15 meczów i wyprzedza aż o 14 pkt Dnipro Dniepropietrowsk i Dynamo Kijów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama