Pierwsze sukcesy wielkiej akcji antyaborcyjnej

Ogólnoeuropejska akcja przeciw finansowaniu aborcji ze środków Unii Europejskiej "Jeden z nas" odnosi pierwsze sukcesy.

Jej celem jest doprowadzenie do zaprzestania finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Akcja, która jest przedsięwzięciem międzynarodowym, wykorzystuje legalną drogę prawną obowiązującą w Unii Europejskiej oraz jeden z wyroków Trybunału Sprawiedliwości UE. To rodzaj unijnej, ludowej inicjatywy ustawodawczej.

Tylko w jeden, ostatni weekend inicjatywie przybyło 215 tysięcy głosów poparcia. No, może niezupełnie w jeden weekend, bo skokowy wzrost zarejestrowanych podpisów wziął się stąd, że policzono podpisy, zbierane we Włoszech w formie papierowej.

Trzy kraje: Polska (jako pierwsza), Węgry i Włochy, osiągnęły już minima ilości podpisów, wymaganych przez prawo unijne – podali organizatorzy na Twitterze. - Bliska osiągnięcia minimum jest Hiszpania - dodał koordynator inicjatywy w Polsce Jakub Bałtroszewicz.

Więcej na temat akcji znajdziesz na naszej stronie w zakładce Jeden z nas, a zwłaszcza w tekście Otwórz oczy, Europo!.

Polskojęzyczne oficjalne strony akcji to: jedenznas.eu oraz jedenznas.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.