Promotorka gender ministrem od równości

Małgorzata Fuszara będzie nową pełnomocniczką rządu ds. równego traktowania - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Fuszara zastąpi dotychczasową pełnomocniczkę Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, która odeszła z tego stanowiska ze względu na objęcie mandatu w Parlamencie Europejskim.

Małgorzata Fuszara jest prawnikiem, socjologiem, specjalizującym się w zagadnieniach związanych z socjologią polityki, socjologią mniejszości etnicznych, kulturowych i społecznych oraz socjologią prawa.

Jest dyrektorką Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, pracuje w Katedrze Antropologii i Socjologii Obyczajów i Prawa ISNS UW, kieruje także Ośrodkiem Badań Społeczno-Prawnych nad Sytuacją Kobiet oraz Gender Studies - Podyplomowymi Studiami nad Społeczną i Kulturową Tożsamością Płci, które w 1996 r. współtworzyła wraz prof. Bożeną Chołuj. Gender Studies w ramach ISNS UW były wtedy pierwszym tego typu studium w Europie Środkowo-Wschodniej. Prowadzi zajęcia m.in. z zakresu socjologii prawa, studiów kobiecych i gender studies.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Scott
  22.07.2014 18:09
  No ale czego innego jak nie takiej osoboministrzyni, się spodziewaliście po osobopremierze? Katastrofa gdzie by czegoś nie zaczął robić, no to i destruktywne gender wchodzi z maksymalną siłą.
 • Yanosh
  22.07.2014 18:42
  W jednej z publikacji Uniw. Warszaw., w której brała udział nowa Pani Ministra raczono zaliczyć zawód nauczyciela jako zawód, w którym coraz częściej zaczynają występować mężczyźni. Otóż zawód ten zawsze kojarzył się od XIX w. (a także przed nim) właśnie z mężczyznami, ale o tym uczeni z UW nigdzie chyba nie czytali zadowalając się swoim wybitnym odkryciem w ramach studiów socjologii gender!
 • dyskryminowani ojcowie
  22.07.2014 22:31
  Czy Pani ministra , protegowana Kongresu Kobiet zna sprawy ojców dyskryminowanych w sądach? Od czasu Pani pracy habilitacyjnej Rodzina w sądzie z 1994r minęło wiele, oj wiele lat! Tym tematem nalezy sie zając w biurze pełnomocnika jako pierwszy temat.Bo rodzina umarła.
 • MacBlacker
  24.07.2014 16:23
  Równość ponad wszystko, a jak ci się obyatelu nie pdoba to... GILOTYNA
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.