Kard. Angelo Scola o rodzinie

Instytucje polityczne powinny działać na rzecz dowartościowania rodziny, czyniąc z niej, na mocy zasady pomocniczości, autentyczny i podstawowy podmiot społeczeństwa obywatelskiego.

Takie zdanie wyraził kard. Angelo Scola na zakończenie cyklu konferencji przygotowujących Światowe Spotkanie Rodzin w Mediolanie. Cykl nosił znamienny tytuł „Od kryzysu gospodarczego do niezawodnej nadziei”.

Kard. Scola zwrócił uwagę, że instytucje polityczne nie powinny traktować społeczeństwa obywatelskiego jak swojej własności. Powinny nim jedynie zarządzać, co nie oznacza powstrzymania się od kreowania skutecznej polityki prorodzinnej, zwłaszcza w odniesieniu do relacji rodzina-praca – stwierdził arcybiskup Mediolanu. Dodał, że w refleksji ekonomicznej należy brać pod uwagę nie tylko potrzeby czy pragnienia człowieka, ale również jego relacyjną naturę, której wyrazem jest właśnie rodzina. Uwzględniając ten wymiar oraz podmiotowość człowieka względem pracy nie próbujemy powracać do przeszłości, ale otwieramy drogę niezawodnej nadziei – powiedział kard. Angelo Scola.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.