Uganda: warsztaty o małżeństwie i rodzinie

Warsztaty o małżeństwie i rodzinie odbyły się w pięciu diecezjach ugandyjskiej metropolii Tororo (Jinja, Kotido, Moroto, Soroti i Tororo).

Trwały one prawie dwa tygodnie, od 11 do 21 sierpnia, i koncentrowały się wokół tematów: „Edukacja świeckich co do misji i powołania Kościoła” oraz „Umacnianie małżeństwa i życia rodzinnego”. Seminaria zorganizowała komisja episkopatu Ugandy ds. apostolstwa świeckich. Ich celem było przybliżenie wiernym nauki Kościoła we wspomnianych kwestiach. Były one przeznaczone głównie dla koordynatorów apostolstwa świeckich, duszpasterzy młodzieżowych, katechetów oraz osób zajmujących się w diecezjach duszpasterstwem małżeństw i rodzin.

„Małżeństwa i rodziny stają dziś przed wieloma wyzwaniami – stwierdził ks. Stephen Candia, sekretarz komisji episkopatu, która zorganizowała warsztaty. – Sprawy takie, jak posag panny młodej, drogie tradycyjne wesela czy wpływy kultury zachodniej mają negatywny wpływ na rodziny. Kiedy chrześcijanie będą wiedzieli, czego w tych kwestiach wymaga od nich Kościół, życie w ich rodzinach stanie się znacznie lepsze – wskazał ugandyjski duchowny. – Zauważyliśmy, że w niektórych częściach kraju istnieją też bariery w relacjach między duchowieństwem i zakonnikami a wiernymi świeckimi. Mamy nadzieję, że te warsztaty pomogą je przełamać” – dodał ks. Candia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja